Kirlia
Quilava
Shaymin
Laurii
Rayquaza

World of Warcraft

Jednou z hlavních her, kterou hraji a u které trávím nejvíce času je MMORPG World of Warcraft. Hra byla vydána v roce 2004 společností Blizzard Entertainment a od té doby již došlo k vydání dalších 5 datadisků. Vše začalo základní hrou World of Warcraft, následně vyšel datadisk The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria a v současné době hra běží na datadisku World of Warcraft: Warlords of Draenor. Hru aktuálně hraje přes 10 milionů hráčů po celém světě na officiálních serverech a několik desítek milionů na serverech neoficiálních. Z této hry pravidelně streamuji raidy s vlastní guildou. Odkaz na můj stream kanál naleznete v horní části obrazovky. V této hře hraji za 5 hlavních postav.

Kirlia

Kirlia

Kirlia je krvavá elfka se specializací priest. Na aktuálním datadisku se jedná o mojí hlavní postavu. Jejím hlavním úkolem je healovat všechny členy party, případně raid skupiny. Její vedlejší úkol je usmrcovat nepřátele. K tomu slouží takzvaný off-spec, ve kterém se z Kirlii stane temný priest a útočí na své nepřátele. Kirlia nosí pouze lehké brnění, neboť potřebuje být v souboji hlavně pohyblivá a její role je určená k podpoře ostatních.

Quilava

Quilava

Quilava je také krvavá elfka, ze které se ovšem stal Death Knight. Je to moje druhá, vedlejší postava. Quilava je narozdíl od Kirlii více odvážná a specializuje se na tankování všeho, co přijde skupině, nebo jí samotné do cesty. Vedlejší specializace Quilavy je hlavně na tzv. PvP, neboli Player vs. Player, kde zabíjí ostatní hráče v battlegroundech, arénách, případně ve volném světě. Quilava nosí nejtěžší brnění, které je ve hře dostupné, protože při tankování potřebuje vysokou odolnost proti zásahům nepřítele.

Laurii

Laurii

Laurii je trollka, která si vybrala povolání lovce. Princip lovce v této hře je založen hlavně na chytání různých zvířat, která jsou dostupná ve hře. Lovci si mohou ochočit například kočku, ptáka, vlka, kraba a další havěť. Úkolem Laurii ve skupině je střílet na nepřítele jedovaté šípy a zabít ho dříve, než on zabije celou skupinu hráčů. Hlavní předností lovkyně je hlavně její pohyblivost. V boji se pohybuje převážně skoky a proto nosí lehčí brnění, které je vyrobené z kůže.

Shaymin

Shaymin

Shaymin je krvavá elfka, která zasvětila svůj život temné magii. Jejím úkolem není nic jiného, než z bezpečné vzdálenosti sesílat na nepřítele mocná kouzla ve formě ledu a ohně. Jelikož si mágyně potřebuje udržet protivníka od těla, nosí jen tu nejlehčí výzbroj, jaká je ve hře dostupná. Díky tomu je schopná ovládnout moc teleportace a cestování časem. Její mocná ledové kouzla drží protivníka v dostatečné vzdálenosti, zatímco její ohnivá kouzla ho smrtelně zraňují.

Rayquaza

Rayquaza

Rayquaza je mocná pandarenka, která si zvolila konzervativní cestu mnišky. Jako mniška ovládla nesmírnou magii přírody a naučila se využívat všechny síly přírody proti svým nepřátelům. Naučila se léčit sebe i své spolubojovníky pomocí různých bylin a čajů, drtit své protivníky nesmírnou silou základních elementů přírody i strhávat na sebe pozornost všech nepřátel a držet je dál jak od sebe, tak od svých spolubojovníků. Pro svou vysokou pohyblivost obléká ve hře pouze zbroj tvořenou z kůže a disponuje velkou schopností regenerace.

Hearthstone

Hearthstone

Hearthstone je druhá hra, kterou hraji nejčastěji. Je to v současné době nejrozšířenější CCG (Collectible card game) hra. Hra byla vyvinuta společností Blizzard Entertainment v roce 2014. Hearthstone je dostupná na třech platformách - Windows, OS X, Android.

Princip této hry spočívá ve sbírání karet, se kterými potom svádíte zápasy s protivníky. Jedna hra je založena na dvou balíčcích karet, kde oba protihráči mají po 30 kartách, které si předtím vyberou. Postupně vytahují náhodně karty z balíčků a pokládají je na herní desku. Hráč s lepší kolekcí karet většinou vyhrává.

Mým největším úspěchem v této hře je dosažení ranku 3. Ve hře jsou ranky od 25 až do 1, kde po 1 ještě přichází speciální rank "Legend". Pro postup na vyšší ranky musí hráč získat dostatečný počet hvězdiček, který získá za výhry.